Nieuws

Winnaars Cinekid’s TV- en filmprijzen bekend

Bekijk alle winnaars van de avond.

Vrijdagavond zijn op ons festival de jury- en publieksprijzen uitgereikt voor de beste jeugdtelevisie en kinderfilms van 2018. Naast de juries konden ook de bezoekers van het Cinekid Festival stemmen op hun favoriete films. Hieronder zie je alle winnaars!

Beste Kinderfilm (Cinekid Leeuw Juryprijs € 7.500,-)
Rosie & Moussa, Dorothée van den Berghe, Caviar, België

Beste Kinderfilm – Eervolle vermelding
Wintervliegen, Olmo Omerzu, Endorfilm, Tsjechië, Slovenië, Polen, Slowakije

Beste Kinderfilm (Cinekid Leeuw Publieksprijs)
Los Bando, Christian Lo, Filmbin AS, Noorwegen, Zweden

Beste Nederlandse Familiefilm (Cinekid Leeuw Juryprijs € 7.500,-)
Vechtmeisje, Johan Timmers, The Film Kitchen, Nederland

Beste Nederlandse Familiefilm (Cinekid Leeuw Publieksprijs)
Vechtmeisje, Johan Timmers, The Film Kitchen, Nederland

Beste Internationale Korte Animatiefilm (Cinekid Leeuw Juryprijs € 2.500,-)
KUAP, Nils Hedinger, Prêt-à-tourner, Zwitserland

MovieZone Cinekid Award (Jeugdjuryprijs)
Supa Modo, Likarion Wainaina, One Fine Day Films, Duitsland, Kenia

Beste Nederlandse Korte Animatie (Juryprijs € 2.500,-)
Polska Warrior, Camiel Schouwenaar, Armadillo Film, Nederland

Beste Nederlandse Korte Live-action (Juryprijs € 2.500,-)
A Kiss, Nima Mohaghegh, Black Sheep Can Fly, Nederland

Beste Nederlandse Korte Documentaire (Juryprijs € 2.500,-)
Luister, Astrid Bussink, Een van de jongens, Nederland 

Beste Nederlandse Fictieserie
De regels van Floor, Maurice Trouwborst, NL Film & TV, VPRO 

Beste Nederlandse Non-Fictieserie
De proefkeuken, Willem Revis, Tom Roes, Tim van Gils, Dahl TV, VPRO

Nationale Publieksprijs Onderbouw
Meneer papier gaat uit wandelen, Steven De Beul, Ben Tesseur, A Private View, Beast Animation, Viking Film 

Nationale Publieksprijs Bovenbouw
Polska Warrior, Camiel Schouwenaar, Armadillo Film

Cinekid Ereprijs
Tijdens de prijsuitreiking werd ook de Cinekid Ereprijs overhandigd aan Anna van der Staak. Van der Staak heeft een bijzondere staat van dienst op gebied van jeugdtelevisie bij de VPRO. Ze stond aan de wieg van succesvolle programma’s als De Daltons, Zaai, Roos en haar mannen en recentelijk De regels van Floor.

 

;