Cinekid zoekt Festivalproducent

Vacature: Festivalproducent (0,9 fte)
Periode: Per 1 mei tot en met december 2017

Cinekid is het festival op het gebied van Film, Televisie en Digitale Cultuur voor kinderen tussen de 4 en 14 jaar in Amsterdam en in ruim 35 steden door het land tijdens de herfstvakantie en trekt zo’n 60.000 bezoeken. Het publieksprogramma bestaat uit film- en TV-vertoningen en het 1200m2 MediaLab met mediaworkshops- en installaties. Daarnaast is er een professionals-programma voor de internationale industrie dat gecoördineerd wordt door Cinekid for Professionals (CfP). Dit vierdaagse evenement vindt plaats tijdens de tweede helft van het festival. Daarnaast organiseert Cinekid het gehele jaar in opdracht en in samenwerking met andere partijen media-educatieve activiteiten door het land.

Stichting Cinekid stelt zich ten doel de kwaliteit van beeldcultuur voor de jeugd te bevorderen en de positie van kinderen ten opzichte van de media te versterken.

Binnen Cinekid werken wij met een enthousiast en ambitieus team. Op dit moment is er ruimte voor uitbreiding in ons team en daarom zijn we op zoek naar jou (m/v) om ons team te komen versterken als festivalproducent.

De functie:
De festivalproducent is verantwoordelijk voor de technische uitvoering en productie van het Cinekid Festival. De visie en doelstellingen van Cinekid en de inhoudelijke programmering vormen het kader voor de opdracht. De festivalproducent is lid van de staf en heeft budgetverantwoordelijkheid over het productiebudget.

De festivalproducent weerspiegelt de visie van Cinekid en adopteert (actuele) technische ontwikkelingen hierin, zowel m.b.t. de doelgroep kinderen als de faciliteiten gericht op jong publiek, als de ontwikkelingen op het gebied van festivalcultuur. De festivalproducent is het aanspreekpunt voor de festivalproductie en onderhoudt goede interne en externe contacten met partners en de leveranciers. Het samenwerken in teamverband en zorgdragen voor goede externe samenwerkingsverbanden is een essentieel onderdeel van de functie.

De festivalproducent functioneert onder de eindverantwoordelijkheid van de directeur van Stichting Cinekid.
 

Taken & verantwoordelijkheden:

 • Planning, begroting en organisatie van de algehele festival productie (Je vertaalt de programma’s van de Cinekid programmeurs Film, TV, Nieuwe Media, Cinekid for Professionals en Scholenprogramma in een productioneel plan)
 • Technische en facilitaire productie inkoop en uitvoer van het festival, inclusief afvalplan en stroomplan. We zoeken iemand met ervaring met het produceren van tijdelijke bioscoopsettings
 • Logistieke uitvoering en coördinatie van het festival
 • Showproductie van de opening en prijsuitreiking
 • Productie van de rand- en buitenprogrammering
 • Decorproductie/Inrichting en aankleding ism de ontwerper/marcom
 • Veiligheid, vergunningen en crowdcontrol
 • Beheer van alle festivallocaties
 • Aansturing van het productieteam
 • Werving en aansturing van het productieteam dat bestaat uit: locatiemanagers, op- en afbouw teams, beveiliging en EHBO, technische teams, runners, vrijwilligerscoördinator en vrijwilligers, etc.
 • Opdrachtverlening en onderhandelingen met alle leveranciers t.b.v. de productie van het festival, inclusief sponsorafspraken leveranciers
 • Aansturing en begeleiding van alle externe leveranciers t.b.v. het festival
 • Bewaking van het festivalbudget
   

Overig:

 • Bereid in de zomer goeddeels door te werken vanwege de piekorganisatie van het festival in de herfstvakantie
 • Bereid om flexibele opstelling te hanteren t.a.v. extra projecten en zo mogelijk medewerking te verlenen aan aanpalende activiteiten van Cinekid
   

Gevraagd profiel:
Je hebt een hands-on mentaliteit en bent een geboren organisator die zowel in grote lijnen als in details denkt. Je hebt een groot verantwoordelijkheisgevoel en bent oplossingsgericht. Je kunt goed overzicht behouden en bent stressbestendig. Je werkt graag in een team en verstaat goed de verschillende belangen en idiomen.

Jij:

 • beschikt over een opleiding op HBO niveau
 • hebt minimaal 5 jaar ervaring als eindverantwoordelijk festivalproducent
 • bent goed bekend in Amsterdam
 • beheerst een goed niveau Nederlands en Engels in woord en geschrift
 • bent een uitmuntende planner en organisator
 • kunt goed overweg met excell
 • hebt een enorm oplossend vermogen en bent stressbestendig
 • bent een goede communicator en sociaal vaardig
 • bent flexibel en hebt absoluut geen 9-5 mentaliteit
   

Contract
Inschaling: schaal 4b Senior Producent r11-30 €2.337,36-€3.514,48 bij fulltime dienstverband op basis van 40 urige werkweek exclusief 8% vakantiegeld. Inschaling gebeurt op basis van relevante werkervaring. Er wordt in eerste instantie een contract voor het komende festival afgesloten voor 0,9 fte voor 8 mnd. Het is de intentie om per 2018 de functie jaarrond te vervullen op gemiddeld 0,6 fte.
 

Reageren
Mail vóór 20 maart 2017, een motivatiebrief met CV aan vacature@cinekid.nl t.a.v. Floor van Spaendonck. Vermeld hierbij dat het gaat om de vacature van Festivalproducent. Sollicitatiegesprekken vinden plaats tussen eind maart/begin april.